חדשות

נחנך בית בד תעשייתי ראשון בגולן בקיבוץ גשור
בית הבד החדש והתעשייתי, שנחנך בקיבוץ גשור בחודש שעבר, הופך את גשור לאימפריה ארצית בתחום שמן הזית. בקיבוץ בטוחים שההשקעה תוכיח את עצמה כבר בזמן הקרוב

בית הבד החדש, שנפתח לפני כחודש בקיבוץ גשור, מצטרף בכך לשני בתי הבד המודרניים, שכבר פועלים בגולן (בקצרין ובגבעת יואב), אולם בשונה מהם מדובר בבית הבד התעשייתי היחיד בגולן, שעונה להספקים גדולים, עד פי שבעה, מבתי הבד האחרים באזור.

ראובן טנא, מרכז המשק של גשור, מספר כי ההחלטה של הקיבוץ לבנות את בית הבד נבעה מכמה וכמה סיבות, ובראשן הרצון להשלים את מערך משק הזית של הקיבוץ, שמחזיק כיום בכרם הזיתים הגדול ביותר בגולן ונחשב גם לאחד מהגדולים בארץ - 550 דונם של עצי זית. לדברי טנא, הנתונים הללו יוצרים הלימה בין הצרכים ובין ההחלטה על ההשקעה הגדולה.

"בית הבד החדש הוא ללא ספק חוליה משמעותית וחשובה מאין כמוה בשרשרת הערך של השמן שאנחנו מייצרים", אומר טנא. "איכותו של שמן הזית נגזרת ממהירות התהליך שמתחיל במסיק מהעץ ונגמר בשיווק ללקוח. ככל שהזמן קצר יותר, כך הולכת וגדלה איכותו של השמן המופק, בכמה וכמה רמות. בשנים האחרונות, הפקנו את שמן הזית שלנו בבית הבד בכפר איכסל שבגליל. עונת המסיק היא תמיד בעייתית.

ישנם תורים ארוכים בבתי הבד ולמרות שבחלק מהמקומות אוצרים שמן מסביב לשעון, עדיין עלולים להיגרם עיכובים בגלל כמויות, הספקים ולחץ. אנחנו הרגשנו את זה בעצמנו, כשזיתים שהיינו מביאים היו מתעכבים זמן ארוך מדי, מהגעתם לבית הבד ועד לאצירתם לשמן והדבר השפיע לרעה על איכותו של השמן שהופק. בית הבד החדש שלנו מבטל את התלות הזאת ומאפשר לנו להשלים את מערך הענף ולהפיק שמן בזמן קצר מאוד ובאיכות מעולה".

מסיק ממוכן
שיטה נוספת המייחדת את גשור, לעומת בעלי כרמי זיתים אחרים בארץ, היא שיטת המסיק הממוכן הנעשה באמצעות בוצרות. בעוד שברוב המקומות בישראל, ממשיכים גם כיום למסוק בצורה ידנית את עצי הזית, בגשור אמצו לפני כשנתיים את השימוש בבוצרת, שמקובל כיום גם באירופה. הבוצרת היא מכונה חקלאית, שבמקורה נועדה לבצור ענבים לתעשיית היין, אולם היא מתאימה גם למסיקת זיתים. טנא מספר כי כיום ישנן שלוש בוצרות בבעלות הקיבוץ. אלו, יחד עם הכרמים ובית הבד, משלימים למעשה את מערך ההפקה של גשור.

טנא: "אנחנו חושבים שמדובר בהשקעה טובה ונכונה, שיכולה להוביל אותנו לגידול והתפתחות וזאת לאור מצבו הטוב של השוק והמחירים של שמן הזית שרק הולכים ומאמירים, יחד עם הביקוש בעולם ובישראל. רק בשנה האחרונה, העלתה מועצת הזית את המחיר של שמן הזית ב-2.5 ש"ח לליטר. במשק הישראלי, שצורך מדי שנה 16 אלף טון של שמן זית, מייצרים בפועל כיום לא יותר מ- 8000 טון בשנה. אנו סבורים שמדובר בחלון הזדמנויות שאסור לפספס אותו ולכן יצאנו למהלך של בניית בית בד תעשייתי".

קיבוץ גשור משווק בשנים האחרונות מספר סוגים של שמן זית, תחת שם המותג "ארץ גשור". מדובר בעיקר בזנים אירופיים המגיעים מאיטליה, ספרד, צרפת ועוד. בכל הפקה של שמן, מתקבל תוצר אחר, מסוג שונה. הסוגים העיקריים של שמן הזית המיוצרים על ידי "ארץ גשור" הם לצ'ינו (שמן זית איטלקי), קורונייקי (שמן זית יווני), ארבקינו (שמן זית ספרדי) ופישולין (שמן זית צרפתי). השמנים כולם מסווגים כ"כתית מעולה" ומצטיינים בחמיצות נדירה ברמתה הנמוכה: 0.14%-0.28% בלבד.

איתמר מור
שישי בגולן באינטרנט 28.12.07